Jizerské hory

... všechno co jste chtěli vědět o Jizerkách, ale báli jste se zeptat

Úvod > Aktuality > Jizerská magistrála pro pěší turistiku
Úvod Mapa WWW odkazy Anketa Vrcholová knížka

Jizerská magistrála pro pěší turistiku

5.7.2005 - Martin Tržický
Na konci června 2005 informovala média (Liberecký kraj, Ekolist) o úspěchu projektu Jizerská magistrála pro pěší turistiku, který získal na zasedání Řídícího výboru programu INTERREG III A doporučení ke schválení. To znamená, že projekt může získat 14 mil. Kč z prostředků EU.

Projekt Jizerská magistrála pro pěší turistiku je součástí rozsáhlého projektu Nová Hřebenovka, jehož cílem je na území Krkonoš, Jizerských a Lužických hor, Černostudničního, Ještědsko-kozákovského hřbetu a Českosaského Švýcarska vytvořit souběžné trasy pro pěší turisty, cykloturisty a lyžaře.

Jizerská magistrála pro pěší turistiku tvoří severní větev pěší trasy Nové hřebenovky a měří 42,3 km. Povede většinou po existujících značených cestách na trase:
Hraniční přechod Orle-Jizerka, Jizerka, Jelení stráň, Pytlácké kameny, Předěl, Smědava, Knajpa, (odbočka na Jizeru a zpět), Rozcestí u Čihadel, Rozmezí, Černá hora, sedlo Holubníku, Holubník, Ptačí kupy, Hřebínek, Oldřichovské sedlo, Hřebenový buk, Oldřichovský Špičák, Pod Špičákem, Albrechtice u Frýdlantu.

Práce na Jizerské magistrále pro pěší turistiku jsou naplánovány na období červenec 2005 až říjen 2006. Více o projektu naleznete na www stránkách obecně prospěšné společnosti Nisa.

Diskuze

< zobrazit: info, témata, nadpisy, vše | přidat >
pěší dálnice Petr Vinkler 05.11.2006 18:38
Re:pěší dálnice Maly Japonec 14.02.2007 11:07
Jizerská magistrála
15.05.2008 20:41 vložil Izerina
Já bych Jizerskou magistrálu zase tak nezatracovala. Copak Holubník, Ptačí kupy ... Neporušená divokost těchto míst by se opravdu neměla kazit. Na druhou stranu, ale člověk jenom s povděkem stoupne na povalový chodník na Černých jezírkách, než aby (a to hlavně v brzkém jaru)si hnedle naplnil boty pěknou dávkou vody. Také jenom díky tomuto chodníku jsem mohla kráčet po zasněžené Černé hoře bez toho, abych se bořila do kdovíjakých hloubek ... Asi jako vždy nakonec sama svá slova popřu, když řeknu, že i tak by bylo mým snem cestovat časem a vidět a kráčet Jizerkami neporušenými a člověkem málo objevenými ... Jak závidím např. Mílovi Nevrlému, který sám mohl poprvé objevovat krásu rašelinišť ukrytých v hlubokých lesích, zažít to neskonalé štěstí, kdy po dlouhých toulkách lesem člověk narazí na rašelinné jezírko či na žulové skalisko ... Patřím k mladé generaci a přesto bych měnila s Miloslavem Nevrlým okamžitě.
Re:Jizerská magistrála Jan Dašek 15.07.2008 11:44
Re:Jizerská magistrála Karel 23.09.2008 21:21
Magistrála. Radek 01.11.2009 10:53

www.jizerky.eu


Aktuálně


Nejžádanější


Statistiky